MÜDEK

Akreditasyon, Mühendislik eğitiminin ulusal ve uluslararası düzeylerde istenen yeterliliklerin sağlanıp sağlanmadığının bağımsız  bir kuruluş tarafından doğrulanmasıdır. Bölümümüzde kalite kültürü ve kalite güvence sisteminin oluşturulması açısından  bu doğrulamaların yapılması ve bu yeterliliklerin kazandırılmasına yönelik eğitim programlarının iç ve dış paydaşlarımızın katılımı ile sürekli iyileştirme çevriminin oluşturulabilmesi ve bağımsız kuruluşların bakış açısı ile de eksikliklerimizin tespit edilip düzeltilebilmesi önem arz etmektedir.

 

İnşaat Mühendisliği bölümünün akredite olduğu MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği),Mühendislik Dekanları Konseyi’nin girişimleriyle oluşturulan Yüksek Öğretim Kurulu tarafından tanınan bir akreditasyon kurumudur. MÜDEK aynı zamanda Avrupa Birliği’nin Bologna Süreci’nde oluşturduğu Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı, (ENAEE European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir ve EUR-ACE (European Accreditation of Engineering Programmes)  etiketi vermek üzere ENAEE tarafından yetkilendirilmiştir. MÜDEK hakkında ayrıntılı bilgi http://www.mudek.org.tr/tr/ana/ilk.shtm adresinden takip edilebilir. MÜDEK 15 Haziran 2011 tarihinden itibaren IEA (International Engineering Alliance) şemsiyesi altındaki Washington Accord'a tam üye (Full Signatory) olarak kabul edilmiştir

 

İnşaat Mühendisliği bölümümüz I. öğretim ve II. Öğretim  programları MÜDEK tarafından 30 Eylül 2020 tarihine kadar akredite edilmiştir ve  bu programlara EUR-ACE (European Accreditation of Engineering Programmes) Etiketi verilmiştir. Mühendislik Programları için Avrupa Akreditasyonu anlamına gelen EUR-ACE Etiketi, bölüm programının "Lisans Düzeyinde Avrupa'dan Akredite Olmuş Mühendislik Programı" anlamını taşımaktadır.

 

Sertifikalar

 

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik